Základní informace o projektu

  • Název projektu: Rozvoj přeshraniční sportovní spolupráce - sjezdové lyžování / Entwicklung der grenzüberschreitenden Sport-Zusammenarbeit SKI
  • Vedoucí partner: TURISMA o.s.
  • Partner: Sportclub Zwiesel von 1919 e.V.
  • Doba realizace: 1. 12. 2012 – 30. 9. 2014

V rámci projektu jsou zahrnuty sportovní akce typu závody ve sjezdovém lyžování a letní sportovní tábory. Závody a související akce zvýší svou úroveň (sportovně technickou i možnost popularizace) a zajistí účast stejně starých sportovců z příhraniční oblasti Bavorska. Tím nejen zvýší svou sportovní, ale i společenskou úroveň, dají mladým sportovcům možnost se sportovně i lidsky seznámit s vrstevníky ze sousedního Bavorska.

V českém příhraničí budou realizovány závody ve sjezdovém lyžování (lokalita Železná Ruda - Špičák, Lipno nad Vltavou) a letní přeshraniční ski camp (Plzeňský kraj). Akce budou určeny pro děti a mládež do 18 let, budou vypsány jako česko-bavorské. V každé zimní sezóně (2012/2013 a 2013/2014) se uskuteční 4 závody (3x na Špičáku, 1x na Lipně), celkem tedy 8 závodů za projekt. Dva letní ski campy budou realizovány v letních sezónách 2013 a 2014. Pro diváky a návštěvníky budou připraveny doprovodné akce se zaměřením na rodiny s dětmi. V rámci projektových aktivit dojde k výrazné podpoře přeshraniční spolupráce a sociální integrace.

V bavorském příhraniční budou realizovány závody ve sjezdovém lyžování (lokalita Zwiesel), vždy jeden závod za zimní sezónu, celkem 2 v rámci projektu (zimní sezóna 2012/2013 a 2013/2014). Závody budou vypsány jako česko-bavorské a budou určeny pro děti a mládež do 18 let. V rámci akcí budou realizována i příslušná opatření publicity. Bavorský partner se bude zároveň podílet na účasti a koordinaci aktivit na české straně.